Haber

Efeler Belediye Başkanı Atay CHP’den istifa etti

CHP’li AYDIN’ın Efeler İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Atay, “Aydın’da CHP yok, ‘Özlem Çerçioğlu Partisi’ var. Ben de bu partiden istifa ediyorum. Bağımsız belediye başkanı olarak görevime devam edeceğim.”

CHP İl Başkanı ve 3 dönem Aydın Milletvekili olan ve 2019 Yerel Seçimlerinde Efeler Belediye Başkanı seçilen Mehmet Fatih Atay, Nevzat Biçer Parkı Düğün Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nu eleştiren Atay, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Atay, yaptığı açıklamada, “Hayatımın en zor basın toplantısıydı. 4,5 yıllık belediye başkanlığım sırasında CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlığına seçildikten sonra Aydın’a geldi ve CHP’li belediyeleri ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Efeler Belediyesi’ni de ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından 3 kez daha Aydın’a gelen Kılıçdaroğlu, Aydın İl Müdürlüğü ve Efeler Belediyesi’ni ziyaret etmedi. Her gelişinde Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne giderek programları takip etti. Kılıçdaroğlu, 30’unda Aydın’a geldiğinde 81 Ağustos Zafer Bayramı İl başkanını açıklamazken bir anda Özlem Çerçioğlu’nu Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ilan etti.Adayların belirlenmesi genel lidere değil parti meclisine aittir.Kılıçdaroğlu, siz yapın. Hasret Çerçioğlu’nun koltuğuna başka kimse aday değilken, bir rakip de yokken böyle bir yetkiniz yok. Neden izinsiz açıklama yapma gereği duydunuz?” dedi.

‘BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM’

Atay, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Kılıçdaroğlu, Özlem Çerçioğlu’nun çok başarılı olduğunu ve herkesin onu örnek aldığını söyledi. Hasret Çerçioğlu yargılanıyor. Biz ise 4,5 yılda tüm kontrollerden temiz çıktık. Ondan hiçbir şeyi örnek almayın. Aydın’da CHP yok.” “Özlem Çerçioğlu partisi var. Ben de bu partiden istifa ediyorum. Bağımsız belediye başkanı olarak görevime devam edeceğim. Ben CHP’ye hayatımı verdim ama bu benim hayatımı verdiğim parti değil. Kimse başaramadı.” Bu kadar baskıya ve dışlanmaya dayanabildim” dedi.

seferihisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu