Haber

Tokat’ta yapılan çevre eğitim parkının inşası sürüyor

Tokat Belediyesince etraf eğitim parkı yapılması için çalışma yürütülüyor.

Belediye Lideri Eyüp Eroğlu, Yeniyurt Mahallesi’nde belediye tarafından yapımı devam eden çevre eğitim parkındaki çalışmaları inceledi.

Türkiye’de çok fazla örneği olmayan özgün bir park inşa ettiklerini anlatan Eroğlu, “Parkımızın ismi, etraf eğitim parkı. Yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik alanda inşa ediyoruz. Gençlerimizin spor yapabileceği, hoş vakit geçirebileceği bir park olmasının yanı sıra bir özelliği daha var. Vatandaşlarımız buraya konutlarındaki pazar artıklarını getirecek. Buradaki kompost makinesinden geçirilerek bir gübre imalatı gerçekleşmiş olacak. Bu çalışma ile geri dönüşümün bir istikametini çocuklarımıza öğretmiş olacağız. Burada üretilen gübrelerin kullanıldığı, çocuklarımızın ziraî faaliyet yapacağı hobi bahçeleri oluşturuyoruz.” dedi.

Çevre eğitim parkında sıfır atık konusunda bilinçlendirme çalışmalarının yapılacağını dile getiren Eroğlu, “Ayrıca farklı atık cinslerinin de konulabileceği bir çalışma yapıyoruz. Bir de eğitim alanı oluşturuyoruz. Çocuklarımıza etraf şuuru kazandırmak, sıfır atık uygulamalarının kazanımlarını fark etmelerini sağlamak emeliyle bu parkı inşa ediyoruz. Tamamladığımız vakit ülkemizde bu bağlamda oluşturulmuş kıymetli parklardan biri olacak. Çocuklarımız, hemşehrilerimiz, kentimiz ve ülkemiz için güzel olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu